Skip to main content
محصولات پزشکی زیبایی شرکت صنایع رازی راد

دستگاه هایفو Hifu

دستگاه هایفو Hifu یکی از جدیدترین و بروزترین تکنولوژی روز جهت جوانسازی و لیفتینگ پوست بدون بروز هیچ گونه عوارض جانبی و خون ریزی و درد به صورت کاملا غیر تهاجمی می باشد . لیفت صوت و گردن بدون عمل جراحی با بهره گیری از امواج اولتراسونیک از مهم ترین مزایا و ویژگی های خرید دستگاه hifu می باشد.

دستگاه هایفو HIFU در واقع مخفف واژه High -Intensity Focused Ultrasound به معنی امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا می باشد.

دستگاه هایفو Hifu

سونوگرافی متمرکز با شدت بالا (HIFU) به عنوان یک درمان زیبایی نسبتاً جدید برای سفت کردن پوست در میان پزشکان و اسکین کر ها یک روش درمانی غیرتهاجمی و بدون درد برای لیفت صورت شناخته شده است . از انرژی اولتراسوند برای تشویق تولید کلاژن استفاده می کند که منجر به سفت تر شدن پوست می شود.

دستگاه هایفو HIFU بیشتر به دلیل استفاده از آن در درمان تومورها شناخته شده است. اولین استفاده گزارش شده از HIFU برای استفاده زیبایی شناختی در سال 2008 منبع معتبر بود. در سال 2009 دستگاه HIFU توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای لیفت ابرو تایید شد. این دستگاه همچنین در سال 2014 توسط FDA برای بهبود خطوط و چین و چروک بالای سینه و خط گردن (دکلته) مورد استفاده به عنوان یک روش درمانی عالی به جای عمل های جراحی گران قیمت قرار گرفت .

پس از انجام چندین آزمایش بالینی کوچک نشان داده شد که استفاده از دستگاه هایفو برای لیفت صورت و رفع چین و چروک ایمن و موثر است. افراد توانستند نتایج را در چند ماه پس از درمان، بدون خطرات مرتبط با جراحی مشاهده کنند. در حالی که از روش درمانی دستگاه هایفو تراپی برای جوانسازی کلی صورت ، لیفتینگ، سفت کردن ، و کانتورینگ بدن نیز استفاده می شود ، این موارد استفاده های “خارج از برچسب” برای هایفو محسوب می شوند، چرا که FDA هنوز HIFU را برای این اهداف تایید نکرده است.

استفاده از دستگاه هایفو برای چه افرادی مناسب است ؟

حال شاید این پرسش برای شما پیش بیاید که استفاده از دستگاه هایفو و این روش درمانی برای چه افرادی مناسب تر است ؟ تاکنون مشخص شده است که هایفو یک درمان امیدوارکننده است که می تواند لیفت ، شادابی و طراوت و جوانی را به پوست صورت شما بازگرداند ، به خصوص در افراد جوان تر که نمی خواهند خطرات و زمان بهبودی مرتبط با جراحی را داشته باشند. استفاده از دستگاه هایفو برای افتادگی شدید پوستی در پیری ، شاید به آنقدری که شما انتظار دارید توجه شما را جلب نکند .

هایفو صورت

هایفو از انرژی متمرکز فراصوت برای هدف قرار دادن لایه های پوست درست زیر سطح استفاده می کند. انرژی اولتراسوند باعث می شود بافت به سرعت گرم شود. هنگامی که سلول های ناحیه مورد نظر به دمای مشخصی می رسند، آسیب سلولی را تجربه می کنند. در حالی که این ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، آسیب در واقع سلول ها را تحریک می کند تا کلاژن بیشتری تولید کنند – پروتئینی که ساختار پوست را فراهم می کند.

افزایش کلاژن منجر محکم تر شدن و سفت شدن پوست و کاهش و از بین رفتن خطوط و چین و چروک های پوست می شود . از آنجایی که پرتوهای اولتراسوند با فرکانس بالا بر روی یک بافت خاص در زیر سطح پوست متمرکز می شوند، هیچ آسیبی به لایه های بالایی پوست و مسائل مجاور وارد نمی شود.

دستگاه هایفو ممکن است برای همه مناسب نباشد. به طور کلی، این روش روی افراد بالای 30 سال با شلی خفیف تا متوسط ​​پوست بهترین کارایی را دارد. افرادی که پوست آسیب دیده از نور دارند یا پوست شل بالایی دارند ممکن است قبل از دیدن نتایج به چندین درمان نیاز داشته باشند.

افراد مسن‌تر با پیری گسترده‌تر، شلی شدید پوست، یا پوست بسیار آویزان روی گردن، کاندیدای مناسبی نیستند و ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند . توجه داشته باشید که دستگاه هایفو برای افراد مبتلا به عفونت و ضایعات پوستی باز در ناحیه مورد نظر، آکنه های شدید یا کیستیک و کاشت فلزی در ناحیه درمان توصیه نمی شود.

مزایای سونوگرافی متمرکز با شدت بالا

طبق گزارش انجمن جراحی پلاستیک زیبایی آمریکا (ASAPS)، دستگاه هایفو و سایر روش های درمانی جایگزین های غیرجراحی برای لیفت صورت طی چند سال اخیر محبوبیت زیادی را تجربه کرده اند. تعداد کل عمل های انجام شده بین سال های 2012 تا 2017 64.8 درصد افزایش یافته است.

دستگاه هایفو Hifu-Device

عملکرد اصلی دستگاه هایفو Hifu

 • کاهش چین و چروک
 • سفت کردن پوست
 • رفع افتادگی گردن (که گاهی به آن گردن بوقلمون می گویند)
 • بلند کردن گونه ها، ابروها و پلک ها
 • تقویت تعریف خط فک
 • سفت شدن دکلته
 • صاف کردن پوست
 • افزایش جریان گردش خون

نتایج حاصل از کار با دستگاه هایفو

نتایج مطالعه امیدوارکننده است. یک مطالعه در سال 2017 با مشارکت 32 نفر کره ای نشان داد که هایفو به طور قابل توجهی خاصیت ارتجاعی پوست گونه ها، پایین شکم و ران ها را پس از 12 هفته بهبود می بخشد. در یک مطالعه بزرگتر روی 93 نفر، 66 درصد از افرادی که تحت درمان با هایفو قرار گرفتند، بعد از 90 روز بهبودی در ظاهر صورت و گردن خود احساس کردند.

لیفت صورت و گردن با دستگاه هایفو

خطوط ، چین و چروک ها و افتادگی پوست یکی از شایع ترین نکات روند پیری پوست می باشد ، در واقع با گذشت زمان حتی اگر به خوبی نکات جوان سازی پوست را رعایت کرده باشیم ، باز شاهد پیدایش خطوط و چین و چروک ها روی سطح پوست صورت و افتادگی وشلی ناحیه گردن خون خواهیم بود . دانشمندان و متخصصین پوست با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز هم متاسفانه نتوانستد آن طور که برای با روند پیری زودرس پوست راه حلی همیشه ماندگار پیدا کنند .

اما در این میان هایفوتراپی با دستگاه هایفو ، اعم از دستگاه هایفو سالنی و دستگاه هایفو خانگی ، با بهره گیری از امواج اولتراسوند یک جایگزین عالی به جای عمل های جراحی تهاجمی ، بدون درد و خون ریزی ، بدون دوره نقاهت ، با هزینه ای بسیار مقرون به صرفه می باشد .

هایفوتراپی با دستگاه هایفو روشی نوین ، امن و البته بدون هیچ عارضه جانبی در جهت لیفت و جوان سازی پوست بدون هیچ گونه درد و دوره نقاهتی ، از دید متخصصین پوست و پزشکان جایگزینی مناسب و فوق العاده عالی به جای عمل های جراحی لیفت صورت و بدن می باشد .

به طور کلی اگر بخواهیم دستگاه هایفو را در چند مدل دسته بندی کنیم این دستگاه شامل : هایو کلینیکی ، هایفو سالنی و هایفو خانگی می باشد .

دستگاه هایفو به غیر از امواج فراصوت دارای امواج اولتراسونیک نیز می باشد . این امواج قادر است به صورت کاملا متمرکز انرژی را به بخشی از لایه های زیرین پوست وارد کرده و پوست را در درجه اول برای ساخت پروتئین کلاژن آماده سازد .

آیا واقعا دستگاه هایفو تاثیر دارد ؟

دستگاه هایفو در درجه اول یک وظیفه دارد (رفع افتادگی و شلی پوست ، لیفت و سفت کنندگی ماهیچه های پوست) که در همان اولین جلسه درمانی عملکرد خود را نشان خواهد داد .

هایفو تراپی صورت چیست ؟

هایفو تراپی یا همان امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا یکی از بهترین راه های درمانی جهت از بین بردن چین و چروک ها ، جلوگیری از پیری زودرس پوست ، و لیفتینگ پوست می باشد . این روش درمانی باعث می شود امواج فراصوت به لایه های درم نفوذ کرده و پوست صورت برای کلاژن سازی تحریک شود . از روش هایفوتراپی برای لیفت ابرو ، جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست استفاده می کنند .

لیفتینگ با روش هایفو تراپی یکی از بی خطرترین روش های زیبایی و سلامت پوست است .شخص پس از چندین بار کار با دستگاه هایفو شاهد نتایج شگفت انگیز آن روی پوست صورتش خواهد بود .

فرآیند درمان با دستگاه هایفو Hifu

 1. اول از همه باید پوستی تمیز داشته باشید . پس در ردجه اول پوست شما تمیز می شود . کرم بی حسی برای این استفاده می شود که بیمار در طول درمان احساس سوزش زیاد و یا درد نداشته باشد و البته گاهی پزشک یا متخصص پوست برای بیمار داروی ضد درد تجویز می کند.
  پس از یک کرم بی حسی برای مدت 20 دقیقه باید روی پوست بیمار استفاده شود (دقیقا در نواحی که قرار است از دستگاه hifu استفاده شود.
  نکته : جهت کار با دستگاه هایفو خانگی نیازی ، کاربران خانگی نیازی به استفاده از کرم بی حسی نخواهند داشت .
 2. پیش از شروع کار ب با روش هایفوتراپی اول از همه نواحی درمان جهت روند بهتر درمان علامت گذاری خواهد شد .
 3. استفاده از ژل اولتراسونیک (فراصوت) برای برقراری سریع تر با پوست نیز بهتر است در حین کار مورد استفائخ قرار بگیرد تا نتایج کار چندین برابر بهتر شود .
  در طول درمان انرژی متمرکز فراصوت به لایه های اپیدرم پوست نفوذ کرده و از مبدل های مختلف یا همان کارتریج ها در طول تقریبا 45 دقیقه ای کار با هایفو کلینیکی استفاده می شود .
 4. بسته به ناحیه مورد نظر درماندر صورت و بدن به ترتیب از مبدل های 1/5 ، 3 و 4/5 میلی متری برای تحویل انرژی به لایه های درم عمق پوست و SMAS (سیستم اپونورتیک سطحی) استفاده می شود .
 5. بیمار به صورتکاملا عمیق حرارت قابل تحمل هایفوتراپی جهت لییفت و جوان سازی پوست را احساس خواهد کرد.
  البته استفاده از ژل بی حسی برای بیمارانی که نمیخواهند گرما را احساس کنند قابل استفاده است.
 6. دستگاه هایفو با طراحی و الگوریتم جدیدی که دارد میزان درد را به طرز قابل توجهی کاهش می دهد و یان امر به پزشک کمک می کند تا راحت تر بتواند روی سطح بالاتری در سطح پوست بدون هیچ گونه عارضه جانبی کار کند.

مزایای استفاده از دستگاه هایفو hifu و روش هایفوتراپی:

طبق آمار رسمی استفاده از روش هایفو تراپی از سال 2012 تا 2017 حدود 64/8 درصد افزایش داشته است .

استفاده از دستگاه Hifu به خوبی جایگزین عمل های جراحی پر هزینه و پر از درد شده است . هایفو تراپی باعث بهبود ظاهر صورت و گردن شده از دیگر مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد .

 1. از بین رفتن چین و چروک ها پوست صورت و خطوط گردن
 2. لیفت گونه ها ، ابروها و پشت پلک چشم و گردن
 3. فرم دهی خط چانه ، کوچک کردن چانه بزرگ
 4. صاف کردن سطح پوست و حذف برآمدگی ها
 5. افزایش کلاژن سازی برای پوست
 6. لاغری موضعی با دستگاه هایفو لاغری